Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Pek çok banka bu konuda kullanıcılarına yardımcı olsa da güncel olarak son günlerde bazı bankalar bu işlemleri tamamlamamaktadır. Bu durumda en doğru bilgi, bankalar ile iletişime geçmektir. Sizlere bloke teminatlı kredi kartı veren bankalardan bahsetmeden önce, kredi notunuz ile kredi alabilmeniz arasında ilişkiden bahsedelim.

Kredi notunuz ile orantılı

Elbette ki bankacılık işlemlerinde geçmiş yıllarda sıkıntı yaşayan pek çok kullanıcı bulunuyor. Ödeme zamanlarını geçirmiş, kartları bloke olmuş, kırmızı kalem çekilmiş kişiler, maalesef kredi puanları düşmüş kişilerdir. Yukarıda saydıklarımız ile birlikte notlarınız düşecek ve finansal işlemlerde birtakım sorunlar yaşayabileceksiniz. Maalesef bu durumda artık bir kredi kartı alabilmeniz mümkün olmamaktadır. Fakat bankaların sizlere sunduğu bazı imkânlar ile yeni sisteme göre, bloke teminatlı kredi kartı almak mümkün hale gelmiştir. Peki, sizlere bahsedilen bloke teminatı nedir biliyor musunuz?

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar
Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı

Bahsettiğimiz kredi kartına sahip olabilmek için, bir banka şubesini ziyaret etmeniz, banka personeli ile görüşme yapmanız gerekmektedir. Bahsettiğimiz bu kart, belirli bir miktar paranızı bloke ederek alınmaktadır. Yani, daha önceden kredi notunuzun düşük olması ya da kırmızı kalem çizilmiş olmasından dolayı normal şartlarda sizlere kredi kartı verilmesinin imkânı bulunmamaktadır. Fakat bankanız sizlere sunduğu imkânlar sayesinde, 2000 TL gibi bir teminatı bankanıza getirerek, bloke teminatlı kredi kartı alabilme imkânınız olup olmadığını görüşmeniz gerekiyor. Daha önce TEB bu işlemleri sürdürüyordu. Yine Kuveyt Türk bankası da herhangi bir şubesine gidilerek, teminatlı kredi kartı alınabilir bankalar arasında yer almaktadır.

Yasal takibiniz olmaması gerekiyor

Her ne kadar diğer bankalar da bloke teminatlı kredi kartı verebilmek için sizlere yardımcı olabilse de elbette ki bazı şartları da bulunmuyor değil. Mesela, hiçbir banka ile yasal takip içerisinde olmamanız gerekiyor. Güncel olarak herhangi bir finansal sorun, icra takibi gibi sıkıntıların da olmaması gerekmektedir. Yine risk raporu analizlerinizi de tamamlayarak, kredi notunuzu yükselterek de bu işlemleri daha kolay tamamlayabilirsiniz. Konu hakkında tüm detaylı bilgileri, bankanız şubesinden alabilirsiniz. Eğer ki bir banka sizlere kredi kartı ret cevabını vermiş ise, diğer bir bankaya başvurunuz da kredi notunuzu düşüreceği de unutulmamalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir