Devletten Hibe ve Faizsiz Kredi Alma Şartları

Ak Parti’nin seçim vaatlerinden biri olan ve genç girişimcilere sözünü verdikleri 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi, risk almaya hevesli ve kazanma hırsı bulunan gençler için adeta altın fırsat! Birtakım şartları da bünyesinde bulunduran hibe ve faizsiz kredinin, en önemli ve yerine getirilmesi gereken şartları ise şunlar:

Öncelikle 29 yaşını tamamlamamış ve eğer bir işyeri kurulduysa da bu işyerinin ikinci yılını doldurmamış olması gerekiyor. Bu ilk şart sağlandıktan sonra gereken en önemli şeylerden biri de üniversite yahut İŞKUR’un açmış olduğu, 46 saat teorik ve 24 saat pratik eğitimden oluşan toplamda 70 saatlik girişimcilik eğitimini tamamlamak gerekiyor.

Devletten Hibe ve Faizsiz Kredi Alma

Eğitimin hâlihazırda ücretsiz olması bir avantajken, devlet girişimcileri destelemek adına, eğitimi alan bireylere, eğitim süresince maaş da ödüyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fahri Işık’ın da belirttiği üzere, devletin üretim kısmında olmaması ve daha çok üretimin desteklenmesi ve denetlenmesi konularında aktif rol almasını doğru bulan parti ve üyeleri; bu sözü destekleyecek birçok adımı da ufak görünen detaylarla atmış durumda. Eğitim sonrası, açık ve detaylı bir iş planı kurulması da yine 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi alma şartlarından biri.

Eğitimini tamamlamış vatandaşların KOSGEB internet sitesi üzerinden online olarak veri tabanına kayıt olmaları gerekirken; bu siteden temin edilebilecek iş planı ve başvuru kayıt belgeleriyle birlikte KOSGEB’e bağlı hizmet müdürlüklerinin birinden kredi başvurusu yapılabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir