Garanti Bankası Sanal Kart İptali

Son yıllarda ismini oldukça fazla duyduğunuz sanal kart hakkında kısaca bilgiler vererek, daha sonra da bahsettiğimiz sanal kartın iptali hakkında bilgilere yer verelim. Sizlere garanti bankası sanal kart iptali hakkında yapmanız gerekenlerden bahsetmeden önce, sanal kart nedir onu açıklayalım.

Sana kart nedir?

Bildiğiniz gibi internet üzerinden alışverişler oldukça yaygın bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Genel olarak bu alışverişler geçtiğimiz yıllarda direkt olarak kredi kartları tarafından gerçekleştirilmekteydi. Fakat kullanıcılar bu konuda her ne kadar 3D secure hizmetlerinden de yararlanmış olsalar da tedirgin olmaktaydı. İşte geliştirilen bir sistem ile birlikte sizlere sunulan sanal kart, kredi kartlarınıza bağlı olan, belirlediğiniz bir limit üzerinden, internette alışveriş yapabilmenize imkân sağlamış bir kart olarak tanımlanabilmektedir. Tamamen güvenlik amacı ile kullanılması gereken bu kart, artık aktif olarak kredi kart bilgilerinizi paylaşım yapmadan kullanılması ile birlikte alışverişler tamamlanabilecektir. Böylelikle artık tüketiciler, kredi kartlarını hiçbir yere vermeden, internet üzerinden her istediği ürüne sanal kart sayesinde ulaşabileceklerdir.

garanti bankası sanal kart
garanti bankası sanal kart

Peki, bahsettiğimiz sanal kart iptali nasıl gerçekleştiriliyor biliyor musunuz?

Sanal kart iptali hakkında

Artık sanal kart kullanımını durdurmak istiyorsanız, bu konuda iptal işlemlerini başlatmanız gerekiyor. Eğer ki kartınızın kullanım süresi dolmuş ise, sizlerin onayı olarak ya da olmadan yeni bir kart gönderilebilmektedir. Kartınızın süresi dolduktan sonra iptal edildiğini de düşünmeden, bankanız ile iletişime geçerek, iptal olup olmadığı hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Müşteri temsilcileri ile görüşmelisiniz

Sizlerin, garanti sanal kart iptali işlemleri için, garanti bankası müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartları işlemler menüsü üzerinden, müşteri temsilcileri ile görüşme yapmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcileri ile görüşme başladıktan sonra, sahip olduğunuz sanal kartın iptal edilmesini istiyorum gibi bir kullanımda bulunarak, müşteri temsilcisinin bu konuda işlemler yapmasını ve sonra da kartın iptal edilip edilmediğini sorduğunda, iptali için onay veriyorum demeniz gerekmektedir. Bu onaydan sonra, sanal kartınız, 14 gün içerisinde iptal edilecek ve kullanıma kapatılacaktır.

Ya da farklı bir yöntem uygulayarak, kartınızın kullanımını sonlandırabilirsiniz. İçerisinde bulunan kullanılabilir limiti 0,01 TL bırakarak, kartınızın kullanım imkânlarını sınırlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman da kredi kartlarınızdan limit atayarak, yine kullanıma kolay olarak başlayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir