Kredi Kartlarını Ödemekte Zorlananlar İçin Öneriler

Kredi kartlarını ödemekte zorlananlar için önerilerden kastımız bu noktada yatırım yaparak kar elde etmek değil, alternatif yöntemlerle ödeme yapmak yönünde olacaktır.

Hepimizin bir hatta birden çok kredi kartı var fakat ay sonu geldiğinde bunları ödemekte zorluk çekiyoruz bu durumda sizlere altın değerinde birkaç öneri sunacağız.

Aslında bu durumda en önemli kriter şu tasarruf etmektir. Yani çok fazla borcumuz varsa ve ödeyemeyecek durumdaysak bu durumda en doğru şey harcamalarımızı kısmak olacaktır. Tabi bu durum alışveriş meraklısı kadınlar için biraz zor olacaktır.

kredi kartı ödeme zorluğu yaşayanlar
kredi kartı ödeme zorluğu yaşayanlar

Peki başka ne yöntemler var?

Farklı finansal yöntemler ile de kredi kartı borcumuzu kapatabiliriz. Örneğin tüketici kredisi kullanmak en doğru yol olabilir. Borçlarımızı ödeyemiyorsak herhangi bir bankanın tüketici kredisine başvurabiliriz. Eğer sicil kaydımız bozuk değilse tabi. Burada önemli olan aylık taksit miktarının biraz daha düşmesidir ve vadelerin biraz daha uzaması bizi rahatlatacaktır.

Kredi kartı borcu kapatma yöntemleri

Bunun dışında kredi kartı borç transferini kullanabiliriz. Örneğin, başka bir bankanın kredi kartına başvurabiliriz ve bütün borçlarımızı o karta transfer edebiliriz.

Bu durumda tüketici kredisine göre masraflarımız biraz daha az olacaktır ve faiz oranları tüketici kredisine göre biraz daha yakındır. O yüzden bu yöntemde tercih edilebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir