Kredi Notu Öğrenmek Ücretli mi?

Kredi notu öğrenmek ücretli mi, kişilerin bütün finansal geçmişlerinin bir kuruluş üzerinde toplandığı ve analiz edildiği, bunun sonucunda da oluşan puanlama sistemine kredi notu denmektedir. Puanlama kuruluşa üye olmuş müşterilere ya da firmalara bazı ücret karşılığında verilmektedir. Kredi notu öğrenmek ücretli mi sorusu da herkesin kafasında soru işaretleri bırakmaktadır. Bu makaleyi yazmamızdaki amaçta bu soru işaretlerini ortadan kaldırmaktır. Kredi notunu öğrenmek için kullanılan Findeks sayesinde kredi notu öğrenilebilmektedir. Diğer yandan çeşitli bankalardan da bunu öğrenmek mümkündür.

Findeks İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu öğrenmek ücretli mi sorusunun cevabını bu makalemizi okuyarak öğrenmeniz mümkündür. Kredi notu öğrenmek ücretli olup, kişilere ve kurumlara ayrı ücretlendirme ile yapılandırılmış bir sistem olmaktadır. Findeks üzerinden Kredi notu öğrenmek için mutlaka Findeks’in sitesi üzerinden üye olunması gerekir. Bu durum, bankaların ya da çeşitli kurumların hizmeti ticarete taşımasıyla başlamış olup birçok banka birbiri ile rekabet haline girmiştir. Türkiye’nin önemli bankaları arasında yer alan Garanti bankası, Akbank Finansbank gibi bankalar bile bu yarış içerisine dahil olmuştur. Findeks kendisi sitesi üzerinden sorgulanan ve öğrenen kredi notundan 3,50 TL kesmektedir.

Bankalar İle Kredi Notu Öğrenme

Findeks ile kredi notu öğrenilebildiği gibi bankaların aracılığı ile de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bazı bankalar müşterilerine kredi notu sorgulama işlemi sunmakta olup bu sayede kredi notlarını öğrenmelerini sağlamaktadır.  Bu yol ile kredi notu öğrenilmek isteniyorsa bankanın şubesinden ya da internet bankacılığı olarak adlandırdığımı internet üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. Banka şubesinden öğrenmek için dilekçe yazarak bankaya bildirilmesi yeterli olacaktır İnternet bankacılığı daha patrik bir öğrenme şekli olup giriş yaparak buradan da öğrenmek mümkündür. Kredi notu öğrenmek ücretli mi sorusunun cevabını yukarıda vermiştik. Bankalar aracılığı ile öğrenen kredi notları ücreti de yaklaşık olarak 5 – 10 TL arasındadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir