Taşıt Kredisi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıt kredisi kullanmayı düşünenlerin dikkat etmesi gerekenler hususlar aşağıdaki yazımızda incelenmektedir.

Otomobil almak için en çok başvurulan yöntemlerden biri de taşıt kredisi. Okuyucularımıza taşıt kredisi kullanmadan önce nelere dikkat etmelerini önerebiliriz?

Tüketici almak istediği otomobili belirledikten sonra taşıt kredisine başvuruyor. Taşıt kredilerinde önemli bir nokta alınan otomobil borç bitene kadar, vade süresi bitene kadar rehin tutuluyor. Tabi, burada yine her kredide olduğu gibi tüketici krediye başvurmadan önce gelir gider dengesine göre bir ödeme planı oluşturması ve bunu dikkate alması çok önemlilik arz ediyor açıkçası. Tabi bunun dışında yine her kredide olduğu gibi tüketici kredi faiz oranlarını ve masrafları hesaba katarak seçeceği krediye başvurması önemlidir.

taşıt kredisi alırken dikkat edilecekler
taşıt kredisi alırken dikkat edilecekler

Tüketici eski aracını satıp yeni bir araç almak istiyorsa nasıl bir sistem öngörülüyor?

Şunu belirtelim ilk önce. Taşıt kredilerinde kaskoyu da hesaba katılarak krediye başvurmak çok önemli çünkü diğer kredilerden farklı olarak bir kasko maliyeti var ve bu maliyet de yüksek olabiliyor. Eğer eski aracımız varsa ve onu satarak yeni bir araç alacaksak bu defa yeni aracımızı eski kaskomuza kaydettirebiliyoruz. Böylelikle kasko masraflarından da biraz daha kurtulmuş oluyoruz.

Taşıt kredilerinde ne tip kampanyalar var?

Bankaların anlaşmalı olduğu firmalardan aldığımızda bir otomobili daha düşük faiz oranlarından yararlanabiliyoruz. Bunun dışında eğer kaskoyu eğer kredi aldığımız bankadan yaptırırsak da faiz oranlarında biraz düşüş olabiliyor.

Peki, taşıt kredisi yerine ihtiyaç kredisi kullanarak otomobil almak gibi bir yöntem de var. Bu durumda nasıl bir sitem uygulanıyor?

Aslında bunun avantajı ve dezavantajını biraz konuşmak gerekiyor. Taşıt kredilerinde otomobilin rehin alınması gibi bir durum var. Ama ihtiyaç kredilerinde böyle bir durumla karşılaşmıyoruz. Böyle bir avantajı olabilir. Bunun yanında ihtiyaç kredileri ve taşıt kredilerinin faiz oranları da yakın seyrediyor. Bu yüzden kullanıcıların ya da tüketicilerin otomobil kredisi, taşıt kredisi almadan önce ihtiyaç kredilerini de incelemelerinde fayda var.  Otomobil kredisine başvurmayı düşünen okuyucular konuya ilişkin diğer yazılarımızı da okuyabilirler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir